Bez kategorii

Problemy z uzębieniem, w których leczeniu pomoże ortodonta

Ortodonta Poznań zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wad zgryzu, które mogą prowadzić do problemów z uzębieniem. Niektóre z najczęstszych problemów, które ortodonta może wyleczyć, to:

  1. Zęby przekrzywione. Specjalista może skorygować pozycję zębów przy użyciu aparatów stałych lub ruchomych, takich jak nakładki, aby przywrócić równowagę zgryzu.
  2. Przemieszczenie zębów. Ortodonta może przesunąć zęby, aby poprawić ich ustawienie w łuku zębowym, co może poprawić estetykę uśmiechu i funkcjonalność.
  3. Przepuklina zębów. Specjalista może zastosować aparaty ortodontyczne, takie jak nakładki, aby pomóc przesunąć przepuklinę do odpowiedniej pozycji.
  4. Przestrzenie między zębami. Ortodonta może zastosować aparaty, takie jak aparaty stałe lub nakładki, aby zmniejszyć przestrzenie między zębami i poprawić estetykę uśmiechu.
  5. Niewłaściwe zgryz. Specjalista może przeprowadzić leczenie ortodontyczne, aby skorygować niewłaściwy zgryz, który może powodować problemy z żuciem, mową i bólem szczęki.
  6. Problemy z ustawieniem szczęki – Ortodonta może stosować aparaty ortodontyczne, aby poprawić ustawienie szczęki, co może pomóc w leczeniu chrapania i innych problemów z oddychaniem.

Jeśli masz problemy z uzębieniem, warto skonsultować się z ortodontą, który może zaproponować odpowiednie leczenie w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

Ortodonta pomoże w przypadku przemieszczania się zębów

Jeśli Twoje zęby zaczynają się przemieszczać, istnieją różne działania ortodontyczne, które mogą pomóc w przywróceniu prawidłowego ustawienia zębów. Specjalista, ortodonta może zaproponować Ci aparat stały. Składa się on z metalowych elementów przyklejonych do zębów za pomocą kleju. Przy pomocy specjalnych drutów ortodonta stopniowo przesuwa zęby do odpowiedniej pozycji. Inna opcja to zastosowanie nakładek ortodontycznych. Nakładki to przezroczyste nakładki dopasowane indywidualnie do kształtu Twojego uzębienia. Stopniowo przesuwają zęby do odpowiedniej pozycji. Nakładki są wygodne w noszeniu i bardziej dyskretne niż aparaty stałe.

Kolejną z dostępnych opcji są aparaty samoligaturujące. To aparaty ortodontyczne, które zastosowano zamiast tradycyjnych aparatu stałych. W aparatach samoligaturujących stosuje się specjalne klamry, które samoczynnie napinają druty, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne przesuwanie zębów. Jeśli przemieszczenie zębów jest spowodowane wadą w ustawieniu szczęki, ortodonta może zastosować ekspander szczęki. To aparat, który rozszerza łuk zębowy i pozwala na stopniowe poprawienie ustawienia zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *