Bez kategorii

Invisalign, moc specjalistycznych nakładek

Invisalign to marka przezroczystych nakładek ortodontycznych, które służą do korygowania wad zgryzu, takich jak np. zęby krzywe, rozstawione lub przesunięte. Nakładki te wykonuje się z elastycznego tworzywa, które dopasowuje się do kształtu zębów pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, Invisalign jest niemal niewidoczny i można go łatwo zdjąć, co ułatwia higienę jamy ustnej i umożliwia spożywanie posiłków bez żadnych ograniczeń. Planowanie i wykonanie leczenia Metoda ta wymaga wizyty u ortodonty, który przygotuje indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Skąd się biorą wady zgryzu?

Invisalign – historia

Invisalign opracowano w lat 90-tych XX wieku przez amerykańską firmę Align Technology. Pierwsze nakładki tego typu wprowadzono na rynek w 1999 roku. Od tego czasu zyskały popularność na całym świecie.

Początkowo wykorzystywano je tylko w prostych przypadkach. Jednakże dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu i ulepszaniu materiałów, coraz więcej osób decyduje się na leczenie tymi przezroczystymi nakładkami. Obecnie Invisalign uważa się za jedną z najskuteczniejszych i najwygodniejszych metod korygowania wad zgryzu.

Wraz z rozwojem technologii cyfrowej, Align Technology opracował nowoczesny system skanowania 3D, który pozwala na dokładne i szybkie przeprowadzenie diagnostyki pacjenta, a następnie na opracowanie indywidualnego planu leczenia. Dzięki temu leczenie nakładkami jest bardziej precyzyjne i skuteczne, a pacjenci mogą mieć pewność, że osiągną pożądane rezultaty.

Kiedy się je wykorzystuje?

Invisalign stosuje się w leczeniu różnych wad zgryzu, takich jak np. zęby krzywe, przesunięte, rozstawione lub wady zgryzu. Nakładki te są skuteczne w wielu przypadkach, ale nie są odpowiednie dla wszystkich pacjentów. W przypadku poważnych wad zgryzu, tradycyjne aparaty ortodontyczne mogą być bardziej skuteczne.

Invisalign jest polecany dla pacjentów, którzy chcą uniknąć noszenia tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Nakładki te są niemal niewidoczne i można je łatwo zdjąć, co ułatwia higienę jamy ustnej i umożliwia spożywanie posiłków bez żadnych ograniczeń. Invisalign jest szczególnie polecany dla pacjentów, którzy mają ważne wydarzenia, takie jak ślub, w którym chcą wyglądać jak najlepiej.

Przed rozpoczęciem leczenia, pacjent musi odwiedzić ortodontę, który oceni, czy Invisalign jest odpowiedni dla danego przypadku i przygotuje indywidualny plan leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *